Forstår du kundegruppen din?

Hvis du lykkes med å utforme en hjemmeside som tiltrekker seg kunder (søkemotoroptimalisering) , men du ikke vet hvem kundene dine er og hva de ønsker å kjøpe, er det lite sannsynlig at du tjener så mye som du kan tjene dersom du optimaliserer for respons fra din kundegruppe.

Hva er viktig for kunden din?

  1. Pris?
  2. Kvalitet?
  3. Tilgjengelighet?
  4. Trygghet for et godt kjøp?
  5. eller hva annet er viktig for kunden din?

Sett fokus på det som er viktigst for dine kunder, og presenter hvorfor ditt produkt/ din tjeneste er det beste alternativet. Fortell kunden hvorfor ditt produkt eller tjeneste er best.

Husk at du selv ikke kjøper det nestbeste alternativet dersom du kan kjøpe det beste… Slik er det med dine kunder også. Derfor må du overbevise dem om at det du tilbyr er best for nettopp den kunden. (Hva som er best er subjektivt, og du må få kunden til å tro at ditt produkt eller tjeneste er best.)

Her er noen spørsmål som kan hjelpe deg å tenke ut hva som gjør deg og det du tilbyr best (for den kundegruppen):

  1. Kan du tilby unike priser (laver priser/ best rabatter evt)?
  2. Er prisene konsekvent lavere enn andre?
  3. Er kvaliteten unik høy? / Kan du tilby garanti på varighet?
  4. Er fraktprisen lavere?
  5. Har du best support?
  6. Har du best kundegaranti?
  7. Er ditt produkt unikt? (Hva gjør ditt produkt unikt?)
  8. Har du kortere leveringstid?

Dersom du synes det er vanskelig å se helheten, bestill vårt Strategi Workshop der vi hjelper deg å se strategier som kan tjene deg ennå mer penger.

Related Posts

Hva er viktig for å få mer salg?, Har din hjemmeside det som trenges for å tjene deg penger?, Slik får du mer respons fra hjemmesiden din, 5 tips til mer optimalisert hjemmeside

Comments are closed.

markedsføring på internett tips - helt gratis!
Navn
Epost

"ResponsPartner har bidratt med nyttige innspill og strategisk forretnings-utvikling som har vært viktig for oss. Mine beste anbefalinger."
Hans Jørgen Hægh ,
Edda Nasjonal / Tinde.no

"Rune Larsen (ResponsPartner) forklarer på en lettforståelig måte om elektronisk markedsføring. Nyttig og lærerikt foredrag for travle næringsdrivende"
Hedvig Svardal , Bedriftsforbundet

Block Watne er en av våre kunder

Bedriftsforbundet er kunde på kursing av deres medlemskapsbedrifter

Tekna

Tinde og Edda Digital

Bilbutikk1 har brukt oss over lang tid